„Nejprve tanči, pak mysli! To je přirozený pořádek věcí.“ Samuel Beckett

O nás

Proč učíme tanec a jak?

Přijďte se k nám pobavit a naučit se novému…

Tanec je výborným společenským zážitkem, při kterém se můžete odreagovat a užít si atmosféru ve společenském tancování.

Chceme Vám představit nejen techniku, ale i náladu a charakter jednotlivých tanců.

Příjemné na tanci je, že není doprovázen hudbou, ale při tanci to znamená, reagovat na hudbu, vnímat její rytmus a nejen její rytmus, ale i charakteristické rysy.

Pár není podmínkou, nýbrž výhodou. Taneční sport lze provozovat v každém věku a pro každý věk má své kouzlo.“Umíš-li mluvit, umíš i zpívat. Umíš-li chodit, umíš i tančit.“

Profesionální lektorka a tanečnice

Veronika Šmiková

Účastnice Star Dance IV společně s Filipem Sajlerem – www.star-dance.cz, vynikly především užasným Paso doble

výška 168 cm, věk 20 let

Taneční úspěchy:

Veronika se narodila ve znamení Berana. Její hlavní ambicí ve StarDance bylo nepodcenit situaci a předvést na parketě co nejlepší výsledek a naučit Filipa tančit což se několikrát povedlo. Tvrdí o sobě, že je trpělivá. Mezi její koníčky patří tenis, plavání, gymnastika, focení, psi a koně. Její životní motto zní: „Život je jako omalovánky. Je jen na člověku, jaké použije barvy.“ Pro Veroniku je největším úspěchem, že ve velice krátké době dvakrát vytančená třída M, mezinárodní třída, což je v závodním tanci ta nevyšší, ale úspěchů bylo několik nejen ve společenském tanci, ale i v dalších sportech jako je  gymnastika, disco a hip-hop. Veronika je profesionální lektor tance.

Kdy jste se poprvé zamilovala do tance? Mé první setkání s tancem proběhlo snad už v době, když mě máma nosila v bříšku. Tehdy mě hudba uspávala a uklidňovala. Kroutit do jejího rytmu jsem se prý začala ještě dříve, než jsem začala chodit. Nejdříve jsem se začala věnovat gymnastice a od třinácti let latinskému a standardnímu tanci.

Proč se ráda vyjadřujete tancem? Zbaví mě spolehlivě všech smutků a trápení. I když jsem veselý člověk, mám občas své smutky. Tanec ze mě dokáže vytáhnout všechno negativní. Tanec dokáže znázornit pocity a nálady beze slov a to je na něm úžasné.

Co je podle vás na závodním tanci to nejtěžší? Asi zvládnout všechno psychicky. Hodnocení není vždycky objektivní. Můžete předvést dvakrát stejný výkon, na jedné soutěži všechny porazíte, na druhé vás mohou úplně potopit.

Taneční partner ve StarDance IV a její nejkomplikovanější žák

Filip Sajler

kuchař
výška 187 cm, věk 31 let

Filip se narodil ve znamení Kozoroha. Mezi jeho koníčky patří rychlá auta, golf, cestování, fotbal a dobré jídlo. Svou učitelku tance se prý snaží ve všem poslouchat. Za svůj největší životní úspěch považuje narození dcery Sophie. Snaží se řídit heslem: „Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které vám berou dech.“

Filip po StarDance:

Filip říká: „StarDance byl neuvěřitelný zážitek, plný emocí a zábavy. Nikdy na to nezapomenu a tanec už mě bude vždy bavit. Tanec můj život obohatil a ukázalo se přes všechny osobní obavy, že tančit může každý, když chce. A Veronika byla úžasná partnerka a skvělý učitel tance.“

Filip před StarDance:

Jaká byla vaše první reakce, když jste dostal nabídku do StarDance? Řekl jsem si, že se asi někdo musel zbláznit. Velmi dlouho jsem nad nabídkou přemýšlel a nakonec jsem ji přijal. Musím se přiznat, že stále nevycházím z údivu. StarDance je pro mě taková „Mission: Impossible“ (smích).

Jaké máte ve StarDance ambice? Nedávno jsme s Veronikou prohlásili, že chceme vyhrát. Bereme to sportovně. Když hrajete fotbal, taky chcete vyhrát. Když už člověk něco dělá, měl by se snažit dělat to co nejlépe. Uvidíme, jak nakonec dopadneme.

Jaké jsou vaše první dojmy z Veroniky? Jsem maximálně spokojený. Myslím, že jsme si hned na začátku výborně sedli. Když tak koukám, jak jsou jednotlivé páry namíchané, musím uznat, že to někdo v České televizi hodně umí.

Jak vypadala vaše první tréninková hodina? Učili jsme se základní kroky k našim prvním dvěma tancům. Abych byl přesnější: Veronika je krásně odtančila, já je velice nesměle odchodil (úsměv).

Co vás po prvních trénincích nejvíce bolelo? Všichni mě strašili, že mě bude bolet celé tělo a budu maximálně vyčerpaný. S fyzičkou zatím problémy nemám. Mnohem složitější je pro mne zatím ta „estetickorytmická“ součást tance (smích).

Jaké jsou vaše zkušenosti s tancem? Nikdy jsem se tanci nějak extrémně nevěnoval. Mám za sebou klasické taneční, které mě bohužel příliš nepoznamenaly. Když pominu okamžiky, kdy jsem se výrazně posilněn alkoholem pohyboval do hudby, tak jsem vlastně nikdy regulérně netančil.

Jak vzpomínáte na taneční? Byla to docela příjemná zábava spojená s přítomností dívek (smích). Taneční stopu na mně určitě nezanechaly. Naivně jsem si myslel, že bych si mohl pamatovat alespoň ten nejjednodušší z tanců: waltz. No a vidíte. Ani ten si nepamatuji.Diskuze na Facebooku

Proč učíme tanec a jak?

Přijďte se k nám pobavit a naučit se novému… Tanec je výborným společenským zážitkem, při kterém se můžete odreagovat a užít si atmosféru ve společenském tancování.

Tanec je život

Provozuje: Veronika Šmiková
Telefon: +420 739 032 092
Email: veronika@tancete.cz
Facebook: Tancete.cz@Facebook.com